Fundacja logo

O Fundacji NOX

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym NOX została zarejestrowana w kwietniu 2008 roku. Jest to mała jednoosobowa Fundacja z siedzibą w Nowym Sączu przy ul. J. Kochanowskiego 17.

Celami statutowymi jest pomoc na rzecz osób fizycznie niepełnosprawnych i ich rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej m.in. w nauce, pracy, sporcie i rekreacji przez pomoc finansową lub rzeczową.

Do tej pory fundacja "NOX" zorganizowała kilka pobytów w Anglii ( w tym dwóm osobom na wózkach inwalidzkich ). Koszty podróży pokrywa Fundacja, a zakwaterowanie zapewnione jest przez osobę prywatną. Mamy również kurs języka angielskiego, j. niemieckiego, lekcje muzyki, prowadzone są przez wolontariuszy w siedzibie Fundacji. Wielu osobom udzielono pomocy rzeczowej: notebook, video, cd player, aparaty fotograficzne cyfrowe, odzież...